تبلیغات
هیدرودرم شریك زیبایی شما! - مزایا و معایب گیاه آلوئه ورا

جستجو

 

مزایا و معایب گیاه آلوئه ورا

شنبه 14 آبان 1390   11:27 ق.ظ

مزایا و معایب گیاه آلوئه ورا

امروزه در بسیاری از داروخانه ها برگ های گیاه آلوئه ورا را می بینیم كه تبلیغات زیادی برای استفاده از آن می شود. مثلاً می گویند كه این گیاه ضد جوش و ضد آكنه است، برطرف كننده چین و چروك پوست است. این مطالب تا چه حد صحت دارد؟

شاداب كننده و برطرف كننده لك و كك و مك نیز از دیگر صفاتی است كه به این گیاه نسبت داده می شود. در بسیاری از سوختگی ها كاربرد دارد و دارای انواع ویتامین های ث، ب6 ،ب2 و ب1 است و همه می توانند با ایجاد برش روی آن پس از خروج شهد و شیره اش آن را روی پوست استفاده كنند و از خواص آن بهره مند شوند

اما اگرچه گیاه آلوئه ورا یا همان شاخ بزی حاوی مشتقات هیدروكسی آنتراسن و ویتامین ب.، آ. و ث. است و از جمله خواص دیگر این گیاه ضد تورم بودن، ضد میكروب بودن، التیام بخش بودن و ضد آفتاب و ضد سوختگی بودن آن است، اما استفاده از گیاهانی از این دست و استفاده از ساقه و شیره آن هابه صورت كرم ممكن است با عوارض ناخواسته ای مانند تحریكات پوستی و حساسیت های پوستی و تیره شدن پوست همراه باشد. باید توجه داشت در شرایط آزمایشگاهی مواد مفید این گیاهان استخراج می شود و پس از بررسی هایی كه از سوی متخصصان به عمل می آید به مواد آرایشی و بهداشتی اضافه می شود و پس از اینكه از سوی وزارت بهداشت به تایید رسید به بازار عرضه می شود. لازم به ذكر است یك گیاه می تواند دارای تركیبات مختلفی باشد كه تنها یكی از آن ها مفید است و بقیه برای پوست مضر می باشد. بنابراین استفاده از این گیاهان به هیچ وجه توصیه نمی شود و افراد نه تنها از خواص مفید آن بهره نمی برند، بلكه دچار عوارضی می شوند كه بعضاً بسیار جدی بوده و برای پوست مشكل ساز می شوند.

منبع: salamat.ir


نوشته شده توسط : پارس حیان