تبلیغات
هیدرودرم شریك زیبایی شما! - هشت جادوی طبیعت برای شما

جستجو

 

هشت جادوی طبیعت برای شما

شنبه 19 آذر 1390   11:49 ق.ظ

هشت جادوی طبیعت برای شما

مزه مزه كردن برای پوستی سالم
چای سبز با كمك منبع سرشاری از اسیدفنیك در صدر لیست نوشیدنی های سازگار با پوست قرار دارد. نوشیدن 4 فنجان چای سبز در روز به شما كمك می كند تا پوست شاداب و با طراوتی داشته باشید.

با لوبیا پوست بهتری بسازید 
انواع لوبیا از دیگرمنابع پروتئین هستند كه در كاهش اثرات مخرب رادیكال های آزاد به سلول های پوست كمك می كنند. پروتئین هنگام هضم به اسید های آمینه شكسته می شود كه در حقیقت بلوك های سازنده سلولی هستند.این اسید های آمینه سرعت بازسازی و احیای سلول های پوست و كلاژن را افزایش می دهند.

ماسك مرطوب كننده
هسته میوه آوو كادو را خارج كرده سپس گوشت آن را به آرامی روی پوست صورت بمالید. روغن موجود در آووكادو درست مثل یك نرم كننده عمل می كند. علاوه بر این ماسك شما حاوی ویتامین ای. پر منفعت برای پوست نیز هست.

گردو را امتحان كنید
باید اسید چرب امگا-3 را هم به رژیم غذایی تان اضافه كنید اگر دل خوشی از ماهی ندارید. راه حل شما گردو است. این دانه سرشار از امگا -3 درخشندگی را به موهای شما باز می گرداند و كمك می كند تا پوست لطیف تری داشته باشید و جوان تر به نظر برسید.

آرامش دوباره با قزل آلا
آستاكسانتین (نوعی از كورتینوئید كه در رنگدانه های قرمز یا زرد گیاهان و حیوانات وجود دارد) موجود در قزل آلا قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد بنابراین با خوردن این ماهی خوشمزه چین و چروك های كمتری خواهید داشت.

پوسته تخم مرغ ها را بشكنید
پروتئین به بازسازی سلول هایی كه در اثر هجوم رادیكال های آزاد آسیب دیده اند كمك می كند. تخم مرغ كه منبع كاملی از پروتئین است با داشتن مقادیر زیادی از بیوتین در جلوگیری از خشكی پوست نیز تاثیر بسزایی دارد.

انار را به لیست اضافه كنید
این میوه غنی از آنتی اكسیدان زمانی كه به صورت موضعی روی پوست قرار بگیرد به ساختن هرچه بیشتر كلاژن كمك می كند در عین حال التیام بخش مناسبی هم به حساب می آید.

پیش به سوی گوجه فرنگی
محققان آلمانی متوجه شدند كه گوجه فرنگی كوبیده كه منبعی غنی از لیكوپن است، زمانی كه با روغن زیتون مخلوط شود از آفتاب سوختگی پوست جلوگیری می كند. گوجه فرنگی جدا از داشتن آنتی اكسیدان لیكوپن یكی از مهمترین میوه های حاوی هیدروكربن كورتینوئید نیز هست.این ماده مغذی آسیب های بافت سلولی را در برابر رادیكال های آزاد كاهش می دهد.

HYDRODERM
http://www.hydroderm.ir
info@hydroderm.ir


نوشته شده توسط : پارس حیان