تبلیغات
هیدرودرم شریك زیبایی شما! - راز خوش بویی دهان

جستجو

 

راز خوش بویی دهان

یکشنبه 27 آذر 1390   12:28 ب.ظ

راز خوش بویی دهان

بوی بد دهان هم دیگران را اذیت می كند و هم خود فرد را. اما نگران نباشید ما به شما می گوییم راه چاره این موضوع چیست. دلیل اصلی این حالت، باكتری هایی است كه پشت زبان یا بین دندان ها لانه می كنند. بوی بد دهان می تواند در اثر مصرف برخی غذاها، سیگار كشیدن، خشكی دهان، شرایط پزشكی، بیماریهای لثه و شرایط سینوسی ایجاد شود. بنابراین، تعجبی ندارد كه بهداشت دهان و دندان در این میان نقش عمده ای ایفا كند. به خاطر داشته باشید كه اگر بوی بد دهان تا بیش از 24 ساعت ادامه پیدا  كند، حتما باید با پزشك یا دندانپزشك خود تماس بگیرید، زیرا این موضوع، می تواند از عوارض بیماری های لثه، عفونت های سینوسی، برونشیت، مشكلات مربوط به معده یا حتی بیماری های جدی تری مثل دیابت، نارسایی كلیه و كبد و یا حتی سرطان باشد.

چند راه كار ساده:

زبان خود را مسواك بزنید: اگر نگاهی به زبان خود بیندازید، می بینید روی آن را موهای ریزی پوشانده كه شبیه پرز به نظر می رسد. بین این پرزها فضاهایی وجود دارد كه غذاهایی كه می خوریم در این فضاها جای می گیرند كه این خرده غذاها باعث بوی بد دهان می شوند. برای پاك كردن این پرزها باید وقتی مسواك می زنید، به آرامی روی زبانتان را نیز مسواك بزنید. این گونه خرده غذاها و باكتری های ساخته شده، از روی زبان پاك می شوند.

مصرف قهوه را محدود كنید: قهوه، یكی از مهمترین این نوشیدنی هاست. ذرات این نوشیدنی روی زبان ته نشین شده و سپس به سیستم گوارشی نفوذ می كنند و با هر دم و بازدم، بوی این ذرات به بیرون تراوش می كند.

مراقب ادویه جات باشید: هر نوع ادویه و پودر های گیاهی داخل آشپزخانه روی بوی بد دهان اثر می گذارد. بنابراین بعد از صرف هر وعده غذایی، مقداری دانه رازیانه را در دهان خود بگذارید و كمی بجوید. چون برخی گیاهان به طور طبیعی تقویت كننده بوی بد دهان هستند و باعث ایجاد بوی بد در دهان می شوند.

مسواك فراموش نشود: برخی از بوها خیلی زود از بین می روند، بنابراین بعد از صرف غذا فوراً مسواك بزنید، زیرا باكتری ها و خرده غذا ها به لثه ها و دندان ها می چسبد و تولید بوی بد در دهان می كنند.

غرغره كنید: در روز 4 مرتبه دهان خود را بشویید و مقداری آب داخل دهان و گلوی خود غرغره كنید. اگر در جایی هستید كه دسترسی به مسواك ندارید بهترین راه برای پاك كردن دهان از بوی بد غذا، غرغره كردن مقداری آب در دهان است.

آدامس نعنا بجوید: نعنا از گیاهانی است كه باعث خوشبو شدن دهان می شود. بنابراین وقتی در ماشین نشسته اید یا مشغول مطالعه یا كار هستید، از آرامش نعنا یا قرص های نعنا برای تازه شدن تنفس و بوی دهان خود استفاده كنید.

جعفری بخورید: جعفری دارای تركیباتی به نام كلروفیل است كه این ماده به از بین بردن بوی بد دهان معروف است. بنابراین حتما به بشقاب غذای خود مقداری جعفری اضافه كنید و پس از صرف غذا، جعفری را در دهان گذاشته و به آرامی بجوید. می توانید مقداری جعفری را در مخلوط كن بریزید و مقداری آب به آن اضافه كنید. هر وقت خواستید دهانتان خوشبو شود، یك جرعه از این نوشیدنی را بنوشید.

پنیر بخورید: پنیر و دیگر لبنیات باعث از بین رفتن بوی بد دهان می شوند.

HYDRODERM
http://www.hydroderm.ir
info@hydroderm.ir


نوشته شده توسط : پارس حیان